KOMMER: Eplekollektivet kommer til Privaten i Holmsbu lørdag førstkommende.
Epler til Privaten
Eplekollektivet inntar Privaten i Holmsbu lørdag førstkommende.
Eplekollektivet er et band som i tillegg til egne låter framfører musikk av andre artister i ny «drakt». Noen som tolkes er Tony Joe White, Van Morrison, Erik Bye, Eric Andersen, Townes Van Zandt, Leonard Cohen og Tom Waits. Bandet har spilt sammen siden høsten 2007.
Leder
Øyvind ”Eple” Kristensen fra Drammen er bandets musikalske leder, og han er kjent for å være en livat fyr som byr på seg selv og skaper begeistring. På Privaten lørdag vil han servere det han kaller Eplekollektivets "Musikalske Lapskaus".
I Eplekollektivet er han primus motor og trakterer bass, nylonstrengsgitar og sang. Bandet består også av Harstadværingene Ture Haukland, gitar og sang og Kjartan Kristiansen på trommer. Roar Johansen er med på gitar og sang.
Bandets medlemmer
Trommeslager Kjetil Kristiansen er opprinnelig fra Harstad, men bor på Kongsberg. Kjetil har spilt i utallige rock/danseband i Harstad-distriktet og har lang erfaring.
Gitarist Ture Haukland er også opprinnelig Harstadværing, men bor nå på Billingstad i Bærum. Ture trakterer også munnspill, samt en del vokal. Ture har bodd mange år i Bergen og har spilt i mange forskjellige bandkonstellasjoner.
Øivind Kristensen kommer fra Åssiden i Drammen men er nå bosatt i Solbergelva. Han er bassist, gitarist og vokalist. Øivind er også bassist i Remme Brothers Band og har erfaring fra mange forskjellige band opp igjennom årene. Mest kjent er han vel fra tiden som bassist i Jonas Fjeld Rock`n Rolf Band, da under navnet ”Eple Skrott”.
Skrott
Eplekollektivet er som man sikkert forstår oppkalt etter hr. Skrott.
Roar B. Johansen er gitarist, percussionist og vokalist. Han er født og oppvokst i Skoger i Drammen der han fremdeles bor. Han har erfaring både som trommeslager og gitarist/vokalist i flere forskjellige band og konstellasjoner innenfor jazz, rock og viser/folk.