Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Nok et tyveri fra Follestad


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Lørdag forsøkte tre menn å stjele kobber fra Follestad fyllplass. Nøyaktig ett døgn senere, ble seks personer tatt igjen.

Politiet skal ha fått melding om innbruddet klokken 01.35. Da en politipatrulje kom til stedet, var det seks personer inne på området til Follestad fyllplass.

- De bar med seg diverse gjenstander som de hadde stjålet. Da de oppdaget politiet, la de på sprang, sier operasjonsleder Rune Hunshamar i Søndre Buskerud politidistrikt.

Fire personer av østeuropeisk opprinnelse, ble stanset av politiet. Ifølge Hunshamar klarte to personer å komme seg unna.

- Av de fire som ble stanset, ble en mann i 20-årene og kvinne i 30-årene innbrakt til arresten i Drammen og anmeldt for tyveri, sier operasjonslederen.

Publisert søndag 25. juli 2010 kl. 12:20.
Sist oppdatert søndag 25. juli 2010 kl. 12:23.

Annonse

Kommentarer

Logg inn her

Ny bruker eller glemt passord?

Fyll inn mobilnummeret over for å få tilsendt et engangspassord. Du kan bytte passord når du har logget inn

Alle kommentarer til denne artikkelen må godkjennes av redaksjonen før publisering.


» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Vinmonopolet på Tofte åpner denne uken

Kommer du til å benytte det nye polet?

Vis resultatet

Snarveier

Snarvei - vær Været i Hurum

Sjekk været i Hurum.

Snarvei - vær Været i Røyken

Sjekk været i Røyken.

Snarvei bildegalleri Bildegalleri

Se våre bildegallerier.

Snarvei - tvguide TV Guiden

Sjekk hva som går på TV i kveld og fremover.

Snarvei - Ukens annonser Ukas annonser

Annonser i denne ukas papirutgave av Røyken og Hurums Avis finner du her!

Les Røyken og Hurums Avis elektronisk på din PC/Mac

Fredag
Skyet
15°
Lørdag
Regn
15°
Søndag
Delvis skyet
17°

+ mer vær

Gå til værside »

Olaug Thue Mitt sommerbilde

Da er konkurransen over for denne gang. Vi takker alle lesere for mange flotte, morsomme og minneverdige fotoøyeblikk fra sommeren som har vært.

Søk i skattelistene
for 2008

Lokalnytt fra Røyken fra andre nettsteder

Lokalnytt fra Hurum fra andre nettsteder

Vil ha samarbeid Tenker mye likt

Ordfører Anne-Hilde Rese (Ap) liker mange av tankene til ordføreren i Frogn. - Vi er helt enige om å intensivere samarbeidet, sier Rese.

NØDVENDIG Utfordrer Hurum

Ordfører Thore Vestby (H) fra Frogn ønsker å samarbeide mer med Hurum enn de gjør i dag. Kollektivtrafikk, elevutveksling, bro over Oslofjorden og utvikling av næringstomter står sentralt.

sier nei Sier fortsatt nei til Hurum

Fylkesrådmannen anbefaler at det ikke brukes en krone på å bygge Hurum videregående skole, og vil heller utvide kapasiteten i Røyken om det blir behov.

+ Mer nyheter

storsand Familiedag på Storsand

Hesteridning, trekkspill og pizza med epler. Opplevelsene er mange og ulike når det inviteres til Storsandopplevelser.

veteran Kuriositeter og gamle kjenninger

Det skinner i blankpussa krom og nypolert lakk når 95 veteranbiler samles i hovedgata på Tofte.

GLISTE BREDT Jublet for Sekkefabrikk-ja

Rolf Karlsen smilte bredere og bredere på bakerste benk, da det torsdag kveld ble klart at kommunestyret gikk inn for samarbeidsavtalen som vil redde Sekkefabrikken.

+ Mer kultur

RHA-mestere Stolte RHA-mestere

To stolte RHA-mestere i golf ble kåret på Kjekstad golfbane, og turneringen skal gjentas neste år.

golf Ivrige nybegynnere

Hurum Golfklubb, Hurum O-lag og Hurum Croquet klubb samarbeider tett, og i helgen arrangerte de fellesarrangement for hele familien på Myhrene gård.

PERFEKT NM med et nødskrik

Arrangørene Hurum Seilforening arrangerte Norgesmesterskap for IF-seilbåter, men det var med et nødskrik.

+ Mer sport

Annonse